O Nas


Witam na stronie hodowli KoToRa. Moja przygoda z Collie Długowłosymi rozpoczęła się od przybycia do naszego domu, w styczniu 1987r. tricolorowej suczki o imieniu KAMA KROPKA Spalski Brzeg "Tora".

Nazwa hodowli została zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (FCI) 05.07.1988 pod numerem k/1469. W tymże roku pojawił się mój pierwszy miot.

W grudniu 1990 roku dołączyła do rodziny cudowna NAUGHTY GIRL Scot "Daisy". Dała nam wiele radości w codziennym życiu, ale też dużo satysfakcji na wystawach. Zdobyła tytuł Championa Polski, resCACIB oraz Zwycięstwo Klubu i Rasy '95. Mimo, że urodziła niewiele szczeniąt, to aż sześcioro z nich zdobyło tytuł Championa Polski, troje - Młodzieżowego Championa Polski.

W styczniu 1998 roku pojawiła się u nas następna suka z hodowli Scot, tricolorowa ZAMBIA BLACK Scot. To wspaniała suka ze świetnym temperamentem wystawowym, prawdziwa "show girl". Zdobyła tytuł Championa Polski, 2x CACIB, resCACIB, ale również BEST OF GROUP, i VICE BEST IN SHOW Łódź 2000. Przyznano jej również tytuł "Najlepsza Suka Hodowlana" 2000, 2002, 2004. Dała wiele doskonałych potomków, pięcioro z nich uzyskało tytuł Championa Polski, dwoje - Młodzieżowego Championa Polski.

W 1994 zdecydowałam się na import pierwszego Collie Rough z Wielkiej Brytanii. Był to tricolorowy pies Neneland MIDNIGHT CONTRAST. Z tej hodowli posiadałam również tricolorową sukę Neneland NOSTALGIC HOPE, a w 2005 roku przybył do naszego domu, również tricolorowy pies o imieniu Neneland BLACK RUSSIAN. Posiadałam także psa importowanego z Francji - RYCERZ NIEBIESKI de Lothlorien, oraz śniadego psa z Ukrainy - Old Golden Gates VIS-A-VIS, a w lutym 2005 przybyła, też z Ukrainy, urocza i swawolna, śniada suczka Clever Eyes Nightingale in Red.

Ponieważ pochodzenie naszych Collie oparte było na renomowanej angielskiej hodowli BRILYN, postanowiłam importować psa bezpośrednio z tej hodowli. Udało się i w sierpniu 2006, śniady gentelmen Brilyn FEVER PITCH przybył do naszej rodziny.

Następnym importem z GB jest ciemno śniady Danrox SIMPLY LOVE FOR AMALIE.

Pomimo, że najbardziej bliskie są mi Collie Długowłose posiadam też Owczarki Szetlandzkie, Collie Smooth, Border Collie.

Z Anglli importowałam również 2 śliczne tricolorowe Owczarki Szetlandzkie – w 2003 r. Landover BLACK ASH. W 2019 roku - Lavika FOR LUCY WITH LOVE.

W ostatnich latach dołączyły do naszej rodziny Spaniele Kontynentalne Miniaturowe Papillon – 3 z Rosji oraz 1 piesek z Japonii.

Prawie w tym samym czasie przyjechały z Anglii z renomowanej hodowli KLASSNA Szpice Miniaturowe Pomeranian, piesek i suczka.

Nasze szczeniaczki zawsze rodzą się w domu, tu są odchowywane aż do momentu odejścia do nowych właścicieli. Oczywiście, gdy jest ładna pogoda mają możliwość przebywania na świeżym powietrzu, swobodnego ruchu i zabawy. Zawsze przykładam dużą wagę do dobrego odchowania szczeniaczków, żywienia, oraz prawidłowego rozwoju psychicznego, tak aby nowi właściciele mieli z nich wiele radości i zadowolenia.

 

Ponieważ psy od wielu lat towarzyszą nam w codziennym życiu, cała rodzina zaangażowana jest w opiekę nad nimi. Córka Agnieszka również połknęła bakcyla wystawowego a dzięki synowi Pawłowi mogę się poszczycić tą doskonałą stroną internetową. Pragnę podziękować mojemu mężowi Krzysztofowi za wyrozumiałość, tolerancję i nieustającą pogodę ducha.

 

Collie And Sheltie - Ksiazka Magazyn Liski

W 1995 roku napisałam książkę, wydaną przez firmę "MAKO" pt. "Collie i Sheltie". Jest ona wciąż jedyną w Polsce pozycją, która omawia obszernie obie bliskie mi rasy. Przez kilka lat wydawaliśmy z mężem magazyn Collie i Sheltie pt. "Liski", niestety ze względów finansowych, nie ukazuje się od 2003 roku.

Z myślą o rozwoju hodowli oraz posiadaniu pewnej ilości psów zdecydowaliśmy się w połowie 2003 roku przeprowadzić z Łodzi na wieś. Tak więc mieszkamy teraz na cichej, miłej wsi, położonej 6 km od Brzezin, a 30 km od Łodzi. (Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię poświęconą naszej wsi). Mamy duży teren (1.30 ha) na którym nasze psy mają możliwość wybiegania się do woli...

 

 

Hodowla Ko-To-Ra Lucyna Zboralska

Wągry 139,
95-036 Rogów,
woj. łódzkie, Polska